A nezapomeňte na vůni do auta


Vůně do auta stromeček Convoy Truck, říká vám to něco? Již za socialismu se takovéto či velmi podobné stromečky prodávaly a lidé si je věšeli před palubní desku vedle řadicí páky, aby si provoněli vozidlo víceméně syntetickým odérem. Ty současné voňavé stromečky jsou již na jiné úrovni a vyrábí se také odlišným způsobem a právě to by mohl být důvod instalovat tyto doplňky i tam, kde byste nepředpokládali nějaký problém.

jízda autem

Prevence nade vše – vůně do auta se pořizuje zejména z preventivních důvodů a když se pak objeví nějaký problém, není třeba se jím dále zabývat. V jakých situacích se stromeček do auta může hodit?

Nákup v supermarketu – některé potraviny vysloveně vyžadují při nákupu a ukládání do zavazadel zvýšení pozornosti a jejich odér není zrovna tím, co byste vyhledávali. Například uleželý Romadúr nebo Olomoucké tvarůžky. Pokud si je budete chtít zakousnout jako spolujezdci při jízdě, vůně stromečku tu řidiči přijde vhod, aby se lépe soustředil na řízení vozidla a nebyl znechucen tamním zápachem.

žena za volantem

Nervozita za volantem – lidé se ve stresových situacích více potí a pot s vyšším obsahem stresových hormonů je pak také jejich okolím vnímán jako nelibý. Většině z nás je to krajně nepříjemné. Vystresovaný řidič pak nemusí díky vůni stromečku přenášet své tělesné pachy na ostatní ve vozidle.

Provozní zápach – v průběhu jízdy se ve vozidle objevují různé pachy ze samotného silničního provozu, například při čerpání pohonných hmot, při jízdě s otevřeným okénkem v blízkosti chemické továrny, při parkování na odpočívadle v sousedství hustého automobilového provozu, při cestování do přírody a průjezdu kolem kravína nebo vepřína a jistě byste dovedli vyjmenovat i další příklady ze života, respektive z řidičské praxe. Nabídněte tedy vašemu čichovému orgánu příjemnější vjemy, než jsou zrající sýry, pot z podpaží a chodidel a vůně rozkládající se siláže nebo chlévské mrvy.