Kabel nebo vzduch

Pokud si chcete domů zařídit internet a nejste stále ještě rozhodnuti, zda volit mezi připojením kabelovým nebo bezdrátovým, pak je třeba zvážit všechna pro a proti.
síťové kabely.jpg
Připojení vzduchem
Připojení prostřednictvím wifi je výhodné pro majitele notebooků, tabletů či mobilních telefonů. Připojit se tak mohou kdekoliv a nejsou ták vázáni jedním místem, s přístrojem se mohou pohybovat v místech, kam až signál dosáhne. Problém může nastat ve chvíli, kdy jsou špatné povětrnostní podmínky (vítr, bouřka apod.) a signál není tak kvalitní. Pak nezbývá než se připojit pomocí kabelu. Ale i tento problém se dá vyřešit díky wifi routeru, který vysílá signál do okolí.
Přístup k internetu na jakémkoliv místě, kde je signál, zajišťují mobilní operátoři, v tomto případě jste ale limitováni datovým limitem, který je do 30GB. Pro tento způsob připojení potřebujete modem, datovou simku a samozřejmě elektrickou zásuvku.
zboží na tabletu.jpg
Připojení kabelem
Jestliže patříte mezi ty, kteří preferují připojení prostřednictvím kabelu, tak pro vás je jako dělaný upc internet, který vám zaručí stálé připojení. I zde ale mohou nastat komplikace, a to ve chvíli, kdy bude mít problém poskytovatel. Přesun z místa na místo je také komplikován, proto je tato varianta připojení vhodná pro pevná zařízení. Co se týká kabelového připojení, jsou zde dvě varianty, jedna z nich je ADSL připojení a druhá kabelový televizor.
Připojení prostřednictvím kabelovky je rychlé (jak směr download, tak směr upload) a spolehlivé a není nijak ohroženo špatným počasím. Pro tento druh musíte mí dostatečné pokrytí kabely až tam, kde chcete mít pokrytí, pak už vám jen odborný pracovník nainstaluje přípojku a kabelový modem. Propojení mezi modemem a síťovým zařízením zajistí koaxiální kabel.
Pokud jste majitelem pevné telefonní linky, pak toho využijte a zvolte si přípojku.