Přírodní kosmetika

Kosmetika a přípravky v péči o tělo nejsou výdobytkem posledních let. Počátky kosmetiky sahají až do pravěku, kdy se lidé potírali především přírodními produkty, jako jsou tuky, barevné šťávy či barevný drcený prášek. Časem se kosmetika zdokonalovala a začala se využívat častěji a hlavně se začala zdokonalovat. Od původní přírodní verze kosmetiky jsme se dostali k dnešní nejčastější variantě, která nemá s přírodou nic moc společného.

šumivé koule

Co je to vlastně přírodní kosmetika?

Kosmetika založená na látkách a surovinách rostlinného živočišného původu (pouze včelí vosk a lanolin) bez použití ropných látek, syntetických a vonných barvících a konzervačních látek, nesmí se používat UV chemické filtry. Rostlinné látky se využívají především ty, které pochází z ekologického zemědělství, a přírodní kosmetika se netestuje na zvířatech.

esenciální ole

Přírodní kosmetika většinou nemá tak okamžitý účinek jako kosmetika klasická. Ta totiž obsahuje intenzivní chemické složky a tím pádem funguje mnohem rychleji. Jenže přírodní kosmetika dosáhne stejného výsledku, jen o něco později a o něco přirozeněji.

A jaká přírodní kosmetika se dá dnes sehnat? V podstatě jakákoli. Přírodní kosmetika se v současné době nejvíce cení u dětí a miminek celkově. Ty mají totiž tak jemnou kůži, že jim může klasická kosmetika zadělat na velké problémy. Vyzkoušet můžete třeba přírodní olejíček do koupele, přírodní tělové máslo, nebo olej na promazávání, nebo i přírodní šampon šetrný k dětské pokožce hlavy.

A kosmetika pro dospělé? V současné době se dostává do velké obliby přírodní dekorativní kosmetika, která je méně agresivní než kosmetika chemická. Koupit můžete třeba přírodní řasenku, která zvýrazní a prodlouží vaše řasy. Není problém sehnat třeba přírodní stíny, makeup, rtěnku… A stejná situace je i s krémy na pleť. Dají se koupit jak promazávací másla, tak i hydratační krémy na přírodní bázi.