A co u nás v Čechách?

Ať už kvůli nedostatku času, či peněz, někdy nám zkrátka dovolená v zahraničí nemusí vyjít. Ale můžeme vyrazit na výlet i tady u nás. Zde je seznam několika zajímavých míst.

Praha

Praha je hlavním městem České republiky, tzv. srdcem Evropy. Nachází se tu spoustu zajímavých míst, která nemají v oblibě jen turisti, ale i samotní místní.
Nejturističtější oblastí je zde historické jádro. Za návštěvu stojí například radnice s Orlojem na Staroměstském náměstí, Prašná brána na rozhraní ulice Na Příkopě a náměstí Republiky, nedaleko od obchodního centra Palladium, nebo Karlův most, po kterém můžete přejít do čtvrti Malá Strana, kde si můžete prohlédnout Lennonovu zeď, nebo pokračovat až do Hradčan, kde se nachází Pražský hrad, sídlo prezidenta.
Kromě historických památek se v Praze nachází spoustu muzeí a galerií. Na výstavišti v Letňanech a v Holešovicích také často probíhají různé zajímavé výstavy a veletrhy. V posledních letech Praha také láká více a více zahraničních interpretů, takže zde probíhá nespočet koncertů, které se správnou organizací stojí za to.
zataženo nad Prahou
 

Liberec

Liberec leží na severu Čech. Nachází se tam velmi známý Ještěd s televizním vysílačem. Pokud se rozhodnete vyšlápnout si to nahoru po svých, nejlepší variantou je vyrazit z Horního Hanychova. Tato trasa je dlouhá 4,5 km. Pokud se na výšlap necítíte, můžete k Ještědu dojet autem či na motorce, nebo využít lanovku. Lanová dráha začíná u konečné zastávky tramvaje v již zmiňovaném Horním Hanychově a končí 100 metrů od vysílače. Nahoře si také můžete zapůjčit koloběžku a sjet po ní zpátky dolů, kde jí zanecháte na libovolném místě a o nic se nemusíte starat.
Pokud si chcete spíše prohlédnout centrum, rozhodně nevynechejte libereckou radnici, která vás na chvilku zanese do Vídně, jelikož v tomto rakouském městě se nachází velmi podobná stavba.
Mezi další zajímavé atrakce patří iQLANDIA. Zde můžete strávit i několik hodin. A pokud zrovna bude horko, naproti se nachází centrum Babylon, ve kterém je aquapark, kde se můžete příjemně osvěžit.

 ještěd vysílač

Český Krumlov

V Českém Krumlově naleznete státní hrad a zámek, ve kterém se nachází i zámecké barokní divadlo a nádherné zámecké zahrady. Je to druhý nejrozsáhlejší zámecký areál v České republice, po Pražském hradu.
Ve středověkém centru vás zase obklopí historické domy. Tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.
Nachází se tu také zajímavý pivovar, ve kterém se skrývá galerie s moderním uměním malíře Egona Schieleho, obchod a kavárna.