Alergie na zvířata

Je opravdu mnoho lidí, kteří si přeji mít doma zvíře. Někdy to ale bohužel nejde, protože tomu situace nebo prostřední vůbec nenahrává. A taky znám pár případů, kde jsou lidé bohužel alergičtí na zvířata, takže nemůžou mít doma žádného zvířecího mazlíčka. Abych pravdu řekla, tak mně tohle vždycky opravdu hodně mrzelo, je mi líto všech těch lidí, kteří by si přáli mít nějaké milé zvířátko, ale bohužel kvůli své nemoci nemohou. Protože absolutně nechápu, jak tohle příroda mohla udělat, že někteří lidé budou alergičtí na zvířata a jejich chlupy. Jaký to má důvod?

Mám už třetí morče.

Mě samotné to opravdu hodně vadí, protože moje sestra taky můj bratr, tak oba dva jsou alergičtí na zvířecí srst. Takže si jistě dokážete představit, jak jsme se stále hádali, když jsme byli malí. Protože já jsem chtěla mít doma nějaké zvíře, které je chlupaté. Ale samozřejmě, že když rodiče zjistili, že moji dva sourozenci jsou alergičtí, tak samozřejmě žádné zvíře domů pořídit nechtěli. Já to samozřejmě chápu, ale zkuste to vysvětlit třeba například sedmiletému anebo osmiletému dítěti. Samozřejmě, že tohle vůbec nejde. Takže jsem nakonec se spokojila s tím, že mi moji rodiče pořídili morče, které jsem ale mohla mít jenom ve sklepě.

Budu mít kotě.

No, alespoň takhle, ale i tak mě to mrzelo, že to morče nemohlo běhat všude, jako to měla moje nejlepší kamarádka. Ani nevím, jak jsem se s tím smířila, protože když nad tím tak nyní uvažuji, tak bych byla opravdu hodně naštvaná. Mám ale štěstí, že já jsem alergii nezdědila, a to ani můj syn ne. Takže u nás doma máme opravdu dvě krásná štěňátka, a ještě se budeme těšit na kotě, které k nám za měsíc přijde. Myslím si, že když lidé žijí se zvířaty, tak taky mají potom lepší imunitu a mají lepší náladu. Já se vždy díky zvířatům cítila vždy skvěle a příjemně. Zkuste zajít třeba do zoo.