Lehký sport

Vždycky jsem si říkala, že sport je základ života. Protože naše tělo sport potřebuje, aby taky mohlo posilovat všechny důležité životní funkce, proto je logické, že každý člověk by měl sportovat. A sice je jasné, že člověk se nemusí uhnat k smrti anebo k infarktu. Myslím si, že i drobné sportovní aktivity udělají pro tělo mnohem více, než když sedíte na gauči a cpete se s nějakým sladkým tučným jídlem. Jezdíte do práce autem? Tak co kdybyste šli třeba dva dny v týdnu pěšky? Nebo pokud jezdíte třeba metrem anebo autobusem, tak by nebylo od věci si vystoupit někdy o jednu zastávku dříve a zbytek dojít pěšky.

Pro silné muže.

Já vím, že se vám to možná zdá zbytečné. Možná si říkáte, na co máte auto, když stejně budete chodit pěšky. To sice je pravda a vy to víte. Nicméně ale vaše tělo vám pak v budoucnu poděkuje. Protože nedostatek pohybu se nemusí projevit hned, ale může přijít třeba postupem času za pár let. Začnou vám kornatět cévy a tepny. Myslím si, že i vaše svaly a taky vaše klouby to ocení. Je jasné, že nesmíte mít otrockou zátěž na klouby.

Bavil by vás tento sport?

Častá a extrémní zátěž by potom ničila klouby. Ale svižná procházka, která posílí kardiovaskulární systém je opravdu výhodná nejenom pro vaše tělo, ale taky pro váš mozek. Vy se asi jistě divíte, jak může být sport a svižná procházka dobrá pro váš mozek. Odpověď je jednoduchá. Protože každý si chce někdy odpočinout a vypnout. A myslím si, že od práce vás nejlépe odvede třeba nějaký sport anebo právě již zmíněná procházka. Nemusí to trvat hodinu ani dvě hodiny. Stačí třeba na pět minut se někam svižně proběhnout anebo projít anebo se zadívat někam do přírody a zaposlouchat se do zvuků stromů a ptáků. Vím, že to není sice nějaký náročný sport, ale věřte, že pobyt v přírodě a nějaký malý krátký pohyb vašemu tělu opravdu moc prospěje a vy ani neuvěříte, jakou silnou energii budete mít.