Jak chovat ryby Arowana z domova

Ryba vypadá jedinečně, protáhlá s tělem pokrytým stříbřitými šupinami. Ryba je také známá svou krátkou hlavou a velmi pevnou čelistí… Tato ryba se vyskytuje v mnoha částech světa, jako je Jižní Amerika, části Afriky, Vietnam, Austrálie a Asie, abychom jmenovali alespoň některé oblasti. Ačkoli je Arowana velmi hezká a inteligentní ryba, pořád je to vlastně  do značné míry dravec. Ve volné přírodě se Arowana živí jinými rybami, hmyzem a dokonce i ptáky. Protože ryba má schopnost doslova vyskočit z vody, může chytit zvířata z nízko visících větví stromů a křovin. Jako domácí mazlíčci je tato ryba známá tím, že často vyskakuje ze svých akvárií. To se stává zejména tehdy, když jsou vyděšeni hlasitými zvuky a jinými poruchami.

m

Kvůli agresivní povaze ryby je také známá tím, že jí kamarády z nádrže a dokonce útočí na ostatní Arowany. Jinými slovy, pro tyhle lidi je těžké najít si přátele v akváriu. Nejen, že jsou tyto ryby samy o sobě houževnaté, je také těžké samo o sobě chovat doma. Chcete-li tyto ryby chovat sami, potřebujete velmi velkou nádrž. Většina odborníků doporučuje akvárium o objemu alespoň 250 galonů. To proto, že dospělá ryba Arowana může mnohdy dosáhnout délky 47 palců. A mít malou nádrž by jim neumožnilo plavat a otáčet se podle potřeby.

m

Kromě toho musí mít voda, stejně jako každá akvária, správnou teplotu a taky přesné a správné pH. Pro Arowanu by teplota měla být mezi 24-30 stupni a pH by mělo být udržováno mezi 6,5 a 7,5. Jelikož je ryba tak agresivní, přidání dalších ryb do akvária může být složité. Pro ryby je však možné najít parťáky z nádrže.  Vzhledem k agresivní povaze ryb neexistuje absolutně žádná záruka. Pěstování stříbrné arowany může být náročné, pro úspěch je nezbytná správná péče. Jejich chov však může být také velmi obohacujícím koníčkem.