Jak chovat ryby Arowana z domova

Ryba vypadá jedinečně, protáhlá s tělem pokrytým stříbřitými šupinami. Ryba je také známá svou krátkou hlavou a velmi pevnou čelistí… Tato ryba se vyskytuje v mnoha částech světa, jako je Jižní Amerika, části Afriky, Vietnam, Austrálie a Asie, abychom jmenovali alespoň některé oblasti. Ačkoli je Arowana velmi hezká a inteligentní ryba, pořád je to vlastně  do značné míry dravec. Ve volné přírodě se Arowana živí jinými rybami, hmyzem a dokonce i ptáky. Protože ryba má schopnost doslova vyskočit z vody, může chytit zvířata z nízko visících větví stromů a křovin. Jako domácí mazlíčci je tato ryba známá tím, že často vyskakuje ze svých akvárií. To se stává zejména tehdy, když jsou vyděšeni hlasitými zvuky a jinými poruchami.

m

Kvůli agresivní povaze ryby je také známá tím, že jí kamarády z nádrže a dokonce útočí na ostatní Arowany. Jinými slovy, pro tyhle lidi je těžké najít si přátele v akváriu. Nejen, že jsou tyto ryby samy o sobě houževnaté, je také těžké samo o sobě chovat doma. Chcete-li tyto ryby chovat sami, potřebujete velmi velkou nádrž. Většina odborníků doporučuje akvárium o objemu alespoň 250 galonů. To proto, že dospělá ryba Arowana může mnohdy dosáhnout délky 47 palců. A mít malou nádrž by jim neumožnilo plavat a otáčet se podle potřeby.

m

Kromě toho musí mít voda, stejně jako každá akvária, správnou teplotu a taky přesné a správné pH. Pro Arowanu by teplota měla být mezi 24-30 stupni a pH by mělo být udržováno mezi 6,5 a 7,5. Jelikož je ryba tak agresivní, přidání dalších ryb do akvária může být složité. Pro ryby je však možné najít parťáky z nádrže.  Vzhledem k agresivní povaze ryb neexistuje absolutně žádná záruka. Pěstování stříbrné arowany může být náročné, pro úspěch je nezbytná správná péče. Jejich chov však může být také velmi obohacujícím koníčkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup