Americká hypotéka patří k úvěrům, které lidé milují

Pozná se to třeba podle toho, že na ni narazíte v nabídce snad každého poskytovatele půjček. Čím se tedy americká hypotéka od těch ostatních liší?

Ten hlavní rozdíl spočívá v tom, že se jedná o bezúčelový úvěr. Zatímco všechny ostatní úvěry jsou účelově striktně vymezené, a je tedy předem jasně stanoveno, na co takto získané peníze můžete využít, a na co ne, tak pokud jde o bezúčelovou půjčku, tak s tou můžete nakládat dle libosti a bez zbytečných omezení.

To oceníte v mnoha životních situacích. Mnoho lidí si takovou půjčku volí už z principu, prostě proto, že jsou přesvědčeni o tom, že když za půjčku platí, měli by se získanými penězi nakládat dle libosti – a na tom je určitě kus pravdy. Ovšem jiní lidé po takové nabídce sáhnou z čistě praktických důvodů – třeba proto, že když rekonstruují dům, tak nechtějí dokládat všechny účty, kterých by v takovém případě bylo nespočet. A pak je tu třetí skupina lidí – těch, kteří mají nějaký netypický plán, který zkrátka do vymezení jiných půjček ani trochu nezapadá, takže bezúčelový úvěr je jediná možnost, jak na něj získat peníze.

chests-34153_640

Co vás ta svoboda bude stát?

Jistě vás velice zajímá, co za takové možnosti, a především za to, že se můžete svobodně rozhodnout, jak s penězi naložíte, budete muset zaplatit.

Ano, něco navíc to přece jen stojí, ale ne mnoho. U bezúčelových úvěrů je úroková míra o něco vyšší, což je dáno především tím, že se věřitel ocitá ve větší nejistotě, zda vše splatíte – což v případě, když neví, na co peníze využijete, je mnohem nejasnější, než obvykle.

juggle-1027148_640

Z tohoto důvodu se věřitelé jistí specifickým typem záruky – v případě amerických úvěrů je nezbytné ručit nemovitostí. Nemovitosti budou mít v každé době rozumnou hodnotu, takže když s nimi budete ručit za svou schopnost splácet, nemusí se věřitel bát, že by o prostředky, které do vás investuje, v budoucnosti přišel.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup