Moderní schodiště

Pokud máte ve své domácnosti i druhé patro, tak se rozhodně neobejdete bez schodiště. Dnes existuje spousta elegantních a moderních řešení pro každého.

Moderní schodiště

Rozhodování

Většinou musí navrhovat schody už projektant, protože je to přeci jen velký prvek, jenž zasahuje do budovy. Zároveň musí být naprosto bezpečný, s čímž souvisí i stabilita nemovitosti. A proto se například při volbě jiného schodiště vyplatí dát na rady zkušeného odborníka, jenž ví, co bude nejlepší. Ještě před samotným nákupem je dobré si vše promyslet, protože ne všechny typy schodů se na dané místo můžou hodit. Třeba do ložnice se nejčastěji volí klasické přímé schody či točité, ovšem někde kam chodíme málo, což je například půda postačí i rozkládací. Díky nim zároveň ušetříme spoustu místa.

přímé schody

Přímé

Tento typ je největší klasikou, a je tu s námi ze všeho nejdéle. Nejpevnějším základem je samozřejmě beton. Tento stavební materiál vyniká před zatuhnutím výbornou tvářitelností a po ztuhnutí pevností. Tato kombinace spolu s nízkými náklady z něj dělá opravdu dobrou volbu. Určitě nemusíte chodit jen po holém betonu, protože se často zakrývá například plovoucí podlahou. Díky ní bude ze schodů nádherný estetický prvek, po kterém bude radost chodit. Pamatujte také na optimální volbu rozměrů schodů, aby nezabrali moc místa, ovšem musí se po nich i pohodlně chodit. Nedílnou součástí je bezpečné zábradlí.

točité schody

Točité

Pokud se přesuneme do moderní doby, tak zde určitě vládnou elegantní točité schody https://www.kmkdesign.cz/schodiste-tocita, jež zaujmou svým osobitým stylem. U této formy máte naprostou jistotu, že schodiště bude ve finále krásné, bytelné a samozřejmě bezpečné. Základem tohoto úspěchu jsou kvalitní materiály, jenž poznáte hned na první pohled. Samotné stupínky jsou totiž z masivního dřeva, jenž jak je známo s povrchovým ošetřením vydrží opravdu hodně. Každého uživatele samozřejmě potěší naprosto jednoduchá údržba. Stačí totiž jen jednou za čas schodiště utřít, popřípadě použít speciální přípravek na nerez. Díky tomu se můžete těšit dlouhé životnosti.