Co je to americká hypotéka

Asi každý z nás chtěl alespoň někdy mít vlastní bydlení, nezáleží na tom, jestli by šlo o dům či byt. Zdaleka ne každému se však tento sen splní. Na vině je především současná cena nemovitostí. Ta je tak vysoká, že běžný člověk nemá šanci si nějakou koupit, pokud mu tedy rodiče v raném věku nezačali pro tento účel šetřit peníze či nezaložili stavební spoření.

Není proto divu, že si tolik lidí bere hypotéku. Tato účelová půjčka, určená na koupi či rekonstrukci konkrétní, předem vybrané nemovitosti, je totiž často jediným řešením, jak si člověk může dovolit vlastní bydlení, aniž by musel šetřit prakticky až do důchodového věku.

hypoteka3

Zde však můžeme občas narazit. Sice se to na první pohled nezdá, ale existuje mnoho typů hypotéky. Některé jsou poskytovány pouze bankovními, jiné jen nebankovními subjekty. A mezi takové patří i americká hypotéka https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/americka_hypoteka/. O co se jedná?

Jde o na našem trhu relativně nový produkt, který je však většině z nás dobře známý z nejrůznějších amerických filmů. V zásadě je cíl stejný jako mají ostatní druhy – půjčit peníze klientovi, aby si mohl koupit vytouženou nemovitost, přičemž klient pak bude částku (včetně úroků) splácet.

hypoteka4

Rozdíl zde však spočívá v tom, jaké má podmínky. U běžného typu, na který jsme u nás zvyklí, je totiž potřeba sebou přivést ručitele. Ten se zaručí vlastním jménem za to, že budete skutečně řádně splácet. Obvykle to bývá někdo z rodiny či přátel. Avšak u amerického typu není potřeba. To je výhodné pro ty, kteří do toho nechtějí tahat nikoho ze svých milovaných.

Přesto se však společnost musí nějak ujistit o tom, že budete platit. Jak to udělá? Jednoduše: daná nemovitost bude až do úplného splacení celé částky, včetně veškerých úroků a poplatků, jejím majetkem. Samozřejmě ji smíte užívat, avšak legálně vaše nebude, dokud vše nesplatíte.

Záleží pak jen na vás, jaký typ si vyberete. Vždy však v první řadě pročtete smlouvu, jinak můžete svého rozhodnutí litovat.