Bude čas zkontrolovat bazén

Samozřejmě jednodušší to budou mít ti, co se rozhodli si pořídit nový bazén na svoji zahradu. Ale i ty bude příští rok čekat spoustu práce, aby ho uvedli v letní sezóně do provozu. Případně dokoupili všechno potřebné pro jeho snadnou údržbu, vyměnili poškozené díly nebo součástky. Nevyplatí se vše shánět na poslední chvíli. Přece jenom kdyby byl nějaký větší problém a někdo by potřeboval odbornou pomoc, tak by se mohl setkat s tím, že pro něj již nezbude volný termín, až na sklonku samotného léta. Jak se říká, připraveným přeje štěstí.

potápění

V bazénu je třeba mít vždy čistou vodu

Pokud by tomu tak nebylo, tak nejen, že bychom si moc toho relaxu v našem krásně vytvořeném soukromí neužili, https://www.sport.cz/ostatni/ostatni/clanek/144686-straka-ani-jsme-si-to-neuzili-jak-jsme-se-bali.html ale také komu by se chtělo do nějaké nečisté vody. Je pravda, že udržovat vodu není zase taková práce, když trh nabízí tolik přípravků bazénové chemie. Jenomže základ začíná úplně jinde, abychom věděli, jak správně vodu ošetřit a byli tak naprosto spokojení s výkonem. To nám odhalí jedině správné měření pH v bazénu. Taková hodnota nám prozradí, zdali je kyselý nebo zásaditý vodní roztok. Stupnice je od 1 do 14 pH. Nižší hodnoty vyjadřují kyselost a vyšší opak. Jak je vidět, tak neutrální hodnota je stanovena na 7 pH. Tudíž, my zákonitě potřebuje pro náš bazén vodu, která bude mít rozmezí tak zhruba 6,8 až 7,2 pH.

měření PH

Potřebujeme vodu správně změřit
Existuje soustu možností, kterých můžeme hravě využít.

  • Tabletové testery – jsou nejpoužívanější, ale nejsou tak přesné, nicméně pro domácí použití vystačí.
  • Kapkové testery – jsou o něco přesnější, ale pořizovací cena je o trochu vyšší.
  • Digitální testery – ty jsou úplně nejpřesnější a dokonce změří i jiné hodnoty, tudíž si lze snadno a rychle zjistit v jaké vodě se budou koupat naše děti. Ovšem i takový přístroj bude vyžadovat další údržbu, což v případě předchozích není až takovou nutností.

Podle hodnoty pH vody můžeme pak snadno zajistit správné ošetření a neutralizovat vodu do vhodné hodnoty, tím samozřejmě si zajistíme křišťálově nezávadnou vodu.