Efektivní zábrana proti slunečním paprskům


Pustit občas do bytu trochu slunečních paprsků rozhodně neuškodí, ale jsou chvíle, kdy to není příliš žádoucí, například když se chceme v klidu dívat na film. Zamezit průniku slunce jde různými způsoby z nichž některé jsou více, jiné méně efektivní. Nejběžněji se využívají závěsy, které stojí jen pár korun a jsou vcelku funkční, ovšem dokonalou tmu jejich prostřednictvím vykouzlit nedokážete. Lépe jsou na tom dražší žaluzie, ale ani ty nejsou stoprocentně nepropustné. Nejideálnějším typem stínění tak jsou moderní typy rolet.
venkovní žaluzie


Vypadají dobře


Rolety se dají pořídit ve dvojím provedení – interiérovým a venkovním. Rolety umístěné ve vnitřku bytu nebo kanceláře fungují povětšinou jen a pouze jako stínící doplněk, zatímco venkovní verze mohou plnit i další role. Jednak se dají vnímat i jako další dekorativní prvek domu, jednak mají také za úkol fungovat jako izolace. A to jak tepelná, tak i zvuková. Vzhledem k tomu, že disponují více funkcemi, jsou exteriérové rolety většinou dražší než interiérové typy. Vzhledem k tomu, že dokáží zamezit úniku tepla z místnosti ven a také výraznou měrou přispívají k tomu, že vevnitř nejde tolik slyšel hluk z ulice, rozhodně jde o investici, která se vám vyplatí.
vertikální rolety


Široký výběr


Výběr rolet je skutečně velice bohatý. To platí jak o interiérových typech, tak samozřejmě i roletách určených ven. Hlavně i exteriérových verzí je vhodné vybrat si kvalitní materiál, který se jen tak neponičí. Standardní plast, který se používá běžně u vnitřních rolet, respektive žaluzií venku příliš dlouho neobstojí. Je lepší si zvolit plast vyztužený, který už dokáže odolat všelijakým nepříjemnostem typu kroupy, silný vítr nebo třeba řádění vandalů. Standardně se používá i hliník. Ten je sice dražší než vyztužený plast, ale daleko odolnější, a navíc i lépe vypadá. Při výběru tak záleží nejen na vašem vkusu, ale rovněž i na naditosti vaší portmonky.