Chutná i zdravá

Zastávat zdravý životní styl je v dnešní uspěchané době velice složité, ale ne nemožné. Můžete chodit do práce nebo na nákupy pěšky, tím si zlepšíte kondici. Rovněž byste se měli i zdravěji stravovat. Existuje celá řada potravin, které jsou označovány za zázrak přírody, ale ani zdaleka všechny nejsou opravdu tak kvalitní, jak se nás mnozí blogeři a samozvaní odborníci snaží přesvědčit. Většinou jde o módní výstřelek, který má trvání pouze několik málo měsíců. Hlíva ústřičná však do této společnosti nepatří. Ta je opravdu prokazatelně vysoce kvalitní potravinou, která dokáže pozitivním způsobem zlepšit fungování vašeho těla.
lesní houby
Výhodou je, že za tuto houbu nemusíte dávat ani korunu. Když rádi chodíte sbírat houby, měli byste si ji všimnout na první dobrou. Od ostatních druhů hub je jednoduše rozeznatelná, takže pokud jste se s ní už někdy setkali, neměla by vám uniknout. Je ovšem poměrně vzácná, zvláště pak v jehličnatých lesích, kde se nevyskytuje příliš často. V případě, že na ni dostanete chuť, vyrazte raději do listnatého les. V něm bude šance na její nalezení daleko vyšší. Hledejte hlavně poblíž pařezů bříz, topolů nebo buků. V případě, že nebudete mít štěstí, nemusíte hned věšet hlavu. Běžně se dá koupit v obchodě nebo třeba na trhu. K dostání je primárně na konci podzimu, těsně před začátkem zimy.
hlíva ústřičná

Léčivé látky

Hlíva ústřičná má velice specifickou chuť, ale pro to není tak populární. Pro její konzumenty jsou daleko důležitější látky, které obsahuje. Mezi ně patří různé vitamíny, vláknina nebo draslík či selen. Velmi užitečný je i betaglukan, díky němuž můžete výrazným způsobem posílit svou imunitu, a tak se dobře připravit na období, kdy venku řádí rozličné virózy. Tato látka má ovšem i schopnost odbourávat špatný cholesterol, což je vlastnost, kterou oceníte nejen v případě, že trpíte nadváhou .


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup