Do bazénového příslušenství spadá i teleskopická tyč s různými nástavci

Kdyby se vás někdo zeptal, jaká příslušenství k bazénům znáte, pravděpodobně byste mezi prvními vyjmenovali filtraci, chemické desinfekční prostředky, zakrývací plachty, schůdky a pomůcky k odlovování nečistot z hladiny.

venkovní bazén

Mezi těmito pomůckami se tedy objeví i teleskopická tyč. Je to univerzální nástavec pro různé pomůcky, jako jsou kartáče, houby, hlubinné i hladinové síťky, s nimiž můžete provádět pracovní činnosti ve větších vzdálenostech, a není nutné přímo do bazénu vstupovat. Takto snadno odlovíte plovoucí listy na hladině, jednoduše vyčistíte povrch stěn bazénu a také odsajete z jeho dna nánosy nečistot.

lehátka u bazénu

Teleskopické tyče s odsávacími nástavci, které známe pod výrazem ruční bazénové vysavače, mají celou řadu výhod.

Jsou levné – pořídíte je za pár stovek korun, takže žádná značná finanční investice není nutná.

Jsou spolehlivé – na ručních vysavačích se toho moc pokazit nedá, je to jen mechanický nástavec, podobný tomu na koberce, tedy žádná citlivá elektronika.

Je to na vás – když budete pečliví, odsajete nečistoty ze dna systematicky, aniž byste nějaký kus vynechali nebo naopak zbytečně přejížděli vícekrát za sebou. Je to čistě ve vaší kompetenci a pod vaší kontrolou.

Budete se také hýbat – řada nemocí současné populace souvisí i s nedostatkem pohybu. Dříve lidé trávili více času na čerstvém vzduchu, pohybovali se na slunci a více namáhali různé svalové partie. Dnešní svět plný automatizace, strojů a zařízení svádí mnohé z nás k lenošení a občasné rekreační sportování to nevytrhne. Měli bychom se hýbat častěji a vykonávat pohyby, jež zaměstnají i svalstvo trupu (zádové a břišní), které bývá častým sezením zakrnělé a ochablé. Práce s ručním vysavačem na teleskopické tyči, podobně jako třeba ruční odklízení sněhu, zametání chodníku a vytírání podlahy je jednou z možností, jak to provést.