Dětský stan pro holčičky pro radost a tvořivou zábavu

Pocit přístřeší – když vyrazíte na dovolenou, zamluvíte si hotel, penzion či horskou dřevěnici a očekáváte, že budete mít střechu nad hlavou, ačkoli třeba není vaše. Střecha nad hlavou je symbolem bezpečného zázemí pro každého člověka a uvítají i milovníci přírody, co jim stačí docela obyčejný plátěný přístřešek. Spát venku pod stanem není nic neobvyklého a tento trend neutichá ani v dnešní přetechnizované době. Dětský stan pro holčičky je něco podobného, je pro ně bezpečným prostředím, i když si jej postaví třeba ve svém pokoji. Mít své soukromí a svůj vlastní životní prostor je důležité i pro malé děti, proto jsou stany stále oblíbenou hračkou.

holčička s houpacím koněm

Zdravotně nezávadný materiál – podmínkou k úspěchu u dětských hraček obecně je vhodný materiál. Platí to samozřejmě i pro stanové konstrukce, takže až budete shánět dětský stan, zajímejte se, z čeho je vyrobený, a zda to dětem neublíží.

hra na princeznu

Měl by být barevný – zvláště děti jsou velmi citlivé na barvy, a jestliže jim již od prvopočátku pořizujeme hračky, oblečení, obuv, povlečení, koberce, nábytek, svítidla a vše ostatní, s čím přijdou do kontaktu, v pastelových barvičkách, budou spokojenější a šťastnější. A možná, že tento trend ovlivní i vás, dospělé, proč třeba nemít v obýváku barevný sedací vak, barevné rolety den a noc v oknech nebo krásný barevný koberec?

Měl by odrážet její tužby – přemýšlíte-li nad stanem pro svou dceru, vnučku či holčičku vašich přátel, měli byste znát její tužby a přání a životní směr, kterým se chce ubírat. Buďte trpěliví a vybírejte pečlivě mezi jednotlivými motivy stanů tak, aby skutečně udělal radost. Stan může připomínat domeček, kočár či zámek pro princezny, může být obdařen obrázky pohádkových postaviček, bájného jednorožce, nebo vypadat jako klasický outdoorový přístřešek s tunelem. A je-li to možné, dejte dětem více možností na výběr, ať si z nich samy zvolí tu, po které touží.