Dovolená nemusí být jen v létě

Nikde přece není psáno, že všichni musíme jezdit na dovolenou v létě, navíc někomu stačí vidět moře jednou a víc ho nevyhledává, naopak dává přednost zimnímu sportování, pro takové lidi je dovolená na horách přímo stvořená. Ovšem stezek i pro pěší turisty je v horách hodně, a tak i když lyžovat neumíte, můžete při procházkách poznávat buď krásu našich hor, nebo se můžete vydat třeba do Alp.
rakouské Alpy
Na internetu najdete velkou nabídku pobytů ať už v našich horách nebo v cizině, pokud už jste naše hory projezdili křížem krážem, nic Vám nebrání podívat se do ciziny, např. pobyt pro dva na 8 dní s polopenzí najdete v Alpách za 5000 korun za osobu.
V našich horách si také můžete zaplatit hotel až na místě, dá se zaplatit s polopenzí, nebo s plnou penzí, ale to potom budete trochu omezeni v zimním sportování, vyplatí se Vám spíš polopenze, a k obědu si můžete dát něco přímo u sjezdovky.
Vyhovují Vám spíš běžky? Mezi tratěmi pro běžkaře si můžete vybírat – naše česká Šumava je pro Vás to pravé, pro lyžaře sice nabízí také využití, ale pro běžkaře nabízí tratí mnohem víc, je tzv. Bílou stopou, což je síť spojující běžecké tratě, celá propojená.
sluníčko na horách
Nevýhodou pro zimní dovolenou v naší republice bývá v poslední době nedostatek sněhu, pokud si tedy plánujete nějakou dobu předem, a nemůžete ještě vědět, jaké bude počasí, je jistější vybrat si dovolenou v zahraničí, hlavně v Alpách, tam máte v zimě vždy sníh zaručený.
Nejnavštěvovanější střediska v Alpách jsou Schladming, který má největší počet sjezdovek, a to celkem 123 kilometrů, Saalbach, Flachau nebo třeba Katschberg, všechna tato střediska jsou z Prahy vzdálená kolem 400 kilometrů.
Ne lyžaři si mohou vybrat třeba středisko Avoriaz, ve kterém najdete také aqvapark, najdete v něm vodopády i skluzavky, takže pokud se vydáte na zimní dovolenou s dětmi, i ty si přijdou na své.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup