Jak vybrat vchodové dveře

Vybrat vchodové dveře není zase tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát, do domu si můžete nechat zhotovit protihlukové a zároveň protipožární celé dveře velmi masivní nechat vyrobit od truhláře, vyrobí Vám je na míru, i pokud máte vchod atypických rozměrů, v tom případě ale počítejte s docela vysokou částkou.

příjezdová cesta k domu

Můžete si je také vybrat v některé z prodejen, které se prodejem dveří přímo zabývají, tady ale investice bude také vyšší.

Nebo můžete zajít do některého z hobby marketů, kde je výběr poměrně široký, a takové, které budete potřebovat, a nemají je na skladě, Vám mohou objednat od výrobce.
bílé dveře

Jak vybrat ty správné dveře?

V první řadě je důležité, jestli je potřebujete do domu nebo do bytu, jejich vlastnosti se totiž liší. Dveře do bytu v panelovém domě jsou za prvé levnější, ale ani nemusí splňovat takové vlastnosti, že na ně nesmí pršet nebo sněžit, samozřejmě obyčejné interiérové dveře Vám nestačí, říká se jim vchodové dveře VNITŘNÍ. Bývají vyrobené z MDF desky – což je deska vyplněná dřevěnými pilinami, většinou bývají zesílené, to znamená, že jsou zároveň i trochu protihlukové, ale můžete si vybrat na objednávku přímo protihlukové, vyrábí se zpravidla se sílou až do 72 decibelů, to už potom z chodby žádný zvuk opravdu neuslyšíte. U vchodových dveří počítejte ještě s cenou za zárubeň, ta u nich není zahrnuta, proto se Vám mohou zdát poměrně levné.
třináctka na dveřích

Na rozdíl od dveří do bytu jsou dveře do domu trochu jiné, můžete si vybrat celé dřevěné, ty jsou opravdu masivní, plastové, které mají obrovskou nevýhodu, že bývají uvnitř duté, ale jsou velmi levné, nebo plechové, potažené vrstvou s dekorem dřeva, tyhle dveře jsou taková zlatá střední cesta, cenou i požadavky, které mají splňovat. Především musíte vybírat vchodové dveře VNĚJŠÍ, protože na ty může pršet nebo sněžit, jsou k tomu přímo vyráběné. Plechové bývají vyplněné polyuretanovou pěnou, takže Vám budou udržovat i teplo, pokud chcete přímo protipožární a protihlukové, nechají Vám je vyrobit na objednávku, počítejte s příplatkem zhruba do 5.000 korun. U vchodových dveří bývá součástí i zárubeň a práh, to vše už bývá zahrnuto v ceně.