Dovolená v České republice

Za pár měsíců to vypukne. Prázdninové stěhování národů. Spousta lidí vyrazí do Chorvatska, aby ve stejném hotelu či kempu, strávili stejným způsobem čas a váleli se na stejném místě na pláži, jako to dělají už patnáct let. Ti co mají rádi nějakou akci, vyrazí do hor, či měst po celé Evropě, neřku-li po celém světě. Jenže vy jste se rozhodli zůstat doma. Teda ne doma, ale u nás. Prostě nepojede za hranice, ale svou turistickou pozornost nesměřujete na cíle ryze České či Moravské.

Hory jsou i u nás

Začínáte plánovat a najednou s hrůzou zjišťujete kolik je v té naší zemičce míst, která vás přímo lákají. Proč jste proboha jen pořád jezdili k moři? Vedro je u nás taky a koupání si děti mohou také užít do sytosti. Navíc je tu tolik zajímavostí. Máte rádi hory? Tak se koukněte na mapu. Kolem celé naší země jsou pohoří, jimiž probíhají státní hranice. A ve všech těch pohoří je pár míst, která prostě musíte poznat. A co vnitrozemí? Divoká příroda kolem Berounky. Malebná Vysočina, vínem přímo vonící Pálava. To je jen zlomek množství tipů, kam dovolenou zacílit.

Dovolená na vodě

Jo, tak vy rádi památky? Nabízí se nepřeberné množství. Na ty nejpopulárnější, ale vyrazte jindy než o prázdninách, pokud nechcete přijít o svobodu prázdnin. Museli byste si totiž pro samý nával zakoupit vstupenky předem a pak se v přesně stanoveném čase nechat nést proudem dalších milovníků historie. Představte si, že u nás existuje spousta historických objektů, které i v době prázdnin zůstávají opuštěné a přitom mají co nabídnout. Stačí koukat do mapy a zaměřit na tyto objekty vyhledávač. Pro děti vám to umožní vytvořit program s legendou. Prostě budou objevovat něco, čemu sami přidáte nějakou legendu. Túra se promění v hru a děti budou nadšené. Naše země oplývá i obrovským množství čistě přírodních zajímavostí. Od Moravského krasu počínaje až po Adršpašská skalní města konče. Tak veselé plánování, dejte se do práce.