Jak na příval ranní energie

Vstávání je pro mnoho z nás velkým problémem, obzvláště pokud vstáváme hodně brzy ráno. Většina z nás brzké ranní vstávání nenávidí. A jak jste na tom vy? Nedělává vám vstáváním problémy nebo si neumíte představit ranní vstávání jinak než s šálkem povzbuzující kávy? Jinak byste snad ani nevstali nebo byste byli absolutně bez energie? Jde to i jinak, lépe a bez povzbuzujícího dopingu. Stačí jen vědět, jak na to a už od zítra se můžete probouzet mnohem veseleji, rychleji a plni elánu, s úsměvem na rtech. Vyzkoušejte příjemnou změnu ve vašem každodenním vstávání, pozměňte nějaké maličkosti, které povedou k velkým výsledkům – ke změně v lepšímu, co se příjemnějšího vstávání týče. Jak si tedy zpříjemnit den a jak naše tělo co nejlépe nastartovat ihned po probuzení?
spánek brunetky
1.      Základním bodem je si hned po probuzení protáhnout celé tělo. Nebudete pak po celé noci tolik rozlámaní.
2.      Důležité je také pravidelné vstávání ve stejnou hodinu.
3.      Vypijte nalačno sklenici vody s citronem, která nastartuje váš metabolismus.
4.      Dopřejte si vydatnou snídani.
5.      Kávu vyměňte za zelený čaj nebo čaj matcha, který vám také dodá energii.
6.      Dejte si studenou sprchu, která vás dokonale probudí. Zároveň tím také posílíte váš metabolismus.
7.      Zacvičte si, udělejte si pár dřepů nebo cviků z jógy.
8.      Jděte do práce pěšky nebo alespoň pár zastávek.
9.      Usmívejte se na okolní svět.
budík a kávový šálek

Až po takovémto ranním rituálu přijdete do práce, sami uvidíte, že v sobě budete mít mnohem více energie a elánu než obvykle. Bude se vám lépe pracovat, budete se více soustředit na důležité pracovní úkoly a práce vám tak půjde rychleji od ruky. I energie vám vydrží mnohem déle než obvykle.
Začněte váš příští den dodržováním těchto tipů na příjemnější ranní vstávání a uvidíte, že už se příště nebudete muset ke vstávání zdlouhavě přemlouvat.