Jak znova nastartovat svůj život ve třech krocích

Je to běžná praxe. Domníváme se, že všechno, co děláme, je přesně v těch správných kolejích, jsme se sebou spokojeni, máme milujícího partnera, práci, která nás naplňuje a baví, zdraví našich nejbližších není ničím ohroženo a hypotéka na dům je již delší dobu zdárně za námi. Pak to ale přijde. Z ničeho nic se však celý svět zhroutí. V práci dostaneme nečekanou a neodůvodněnou výpověď, partner po dlouhých letech společného soužití vysloví přání, že by potřeboval změnu a na nás zbyde jen ustavičné ptaní na otázku, jak z toho prostředí plného negací zpátky do normálního života.

muž u slunce

1. Akceptujte svou prohru, smiřte se s aktuální realitou

Ačkoliv všechny tyto zprávy samozřejmě velmi bolí a je skutečně náročné se ze dne na den nakopnout ke konstatování faktů a snaze je přijmout, každý by do tohoto bodu měl po čase dospět. Rozhodně nešetřete slzami, nepochybně si projdete obdobím smutku, touhy po naprostém soukromí a vědomí, že nic už nebude jako dřív a vše se řítí do záhuby. Tato fáze je nutná ke smíření s tím, jak se věci mají. Nicméně po čase byste měli opět vystoupit z asociálního prostředí sebelítosti a postupem času logicky vyhodnotit, kde jste udělali chybu, zda bylo jednání protějšku oprávněné a těmito malými myšlenkový postupy se náhle smířit s realitou, která je před námi a těžko ji zatím nějak změníme.

radost ze sebe

2. Opusťte svou komfortní zónu

Pokud jste již smíření s tím, jak se věci mají, a bez přehnané lítosti chápete, že život není jednoduchý a někdy se zdá prostě nefér, začněte myslet více na sebe. Nejlépe se člověk dostane z pesimistických myšlenek tím, že začne být produktivní. Proto se soustřeďte na to, co jsme dříve chtěli dělat, ale nikdy se to neuskutečnilo, ať už pro nedostatek času či z jakéhokoliv jiného důvodu. Zkrátka vyrazte do ulic a nebojte se zkoušet nové věci. Setkávání s novými lidmi, sebevzdělávání, absolvování autoškoly – to vše vám na cestě za novým já velice pomůže.

3. Prostě si to užijte

Je mi jasné, že nadpis třetího bodu zní až přehnaně optimisticky, ale pokud se dostanete do fáze, kdy budete smíření se vším, co se stalo, a zároveň se dokážete zapojit zpátky do dění života, rychle poznáte, že tento svět není vůbec špatné místo, ve kterém jde především o to užít si každý okamžik. A možná na další kroku této cesty vás čeká vysněné zaměstnání, splnění snu či vaše celoživotní láska.