Jaká jsou pravidla pro založení s.r.o. a opravdu je to výhodné? Co je k tomu zapotřebí?

Mít vlastní podnikání, řídit si svou vlastní firmu a být svým pánem za všech okolností, to chce stále více lidí. Má smysl hned zakládat s.r.o.? A jak?

Jaká jsou pravidla pro založení s.r.o. a opravdu je to výhodné? Co je k tomu zapotřebí?

Podnikatelů u nás přibývá a kdo může, snaží se postavit na své vlastní nohy. Je to celkem logické, nejen vyšší výdělky lidi láká, ale zejména svoboda, to, že nemusí už nikdy poslouchat nikoho jiného, než jen sebe. To všechno může být lákavá a lidé opravdu chtějí podnikat, protože to jde ruku v ruce s jakousi svobodou, člověk může mít více času na sebe nebo na rodinu, nemusí se ohlížet na jiné a může si vydělat peníze, dle svého uvážení. Ovšem je lepší se pustit do podnikání jako živnostník nebo je rozumnější založení nového s.r.o.? Jak to ve skutečnosti je?

založení s.r.o.

Podmínky, které je třeba splnit

Založení nové s.r.o. https://www.companiesandoffices.cz/zalozeni-nove-spolecnosti-s-r-o/ je ve skutečnosti o něco složitější, než založení pouhé živnosti. Založit si s.r.o. ale mohou jak fyzické, tak i právnické osoby, může to být jednotlivec, ale může to být i vícero lidí. Záleží na tom, v jaké míře chcete podnikání rozjet, jde o to, zda chcete podnikat samostatně nebo se společníky. K samotnému založení musí vždy dojít jen pod dohledem notáře, musí se sepsat zakladatelská listina, v případě, že zakládá s.r.o. jen jeden člověk nebo pak společenská smlouva, pokud jde o více osob, společníků. Dále je důležité založení nového podnikatelského účtu v bance, který bude s činností souviset, následuje ohlášení nové živnosti a nakonec zápis v obchodním rejstříku.

Tyto kroky jsou nezbytné a musí k nim vždy dojít, pokud chce člověk své podnikání posunout o úroveň výše, nabízí se právě založení s.r.o., protože to má oproti klasickému živnostenskému listu mnohé výhody, tedy pokud bude firma dobře vydělávat a bude se jí dařit. Ovšem není to asi tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát.

začněte podnikat

Co budete potřebovat?

Kromě sepsání listin a zápisu v obchodním rejstříku, je nutné mít sídlo firmy, jsou zapotřebí prostory, které se oficiálně ohlásí. Naštěstí ty se dají i pronajmout, takže stačí klidně najít jen jednu místnost, kde si můžete udělat kancelář a celé sídlo své firmy. Pokud ale chcete to podnikání ve velkém jít, mějte to dobře promyšlené.

Pokud už pracujete na živnostenský list a chcete si zlepšit pověst, chcete být více na úrovni, je ale založení s.r.o. tím správným krokem. Jako právnická osoba se stanete váženější a i ostatní firmy s vámi budou raději spolupracovat. Jako s.r.o. už totiž nevystupujete jen pod svým vlastním občanským jménem, ale pod názvem své firmy.