Skutečně kolagenové nápoje pomohou našim kloubům?

Každý z nás chce být zdravý až do vysokého věku. Pravda, většina z nás pro to příliš nedělá, avšak je to něco, co chceme všichni. A toho využívají mnohé firmy, nabízející zázračná řešení, po nichž budeme o celý život fit. Jedním z nich jsou kolagenové nápoje. Není žádným tajemstvím, že valná většina starých lidí trpí artrózou, revmatem či jinými kloubními potížemi. A tak je výhodné nabízet jim něco, co jim od nich uleví. A právě tento nápoj je jednou z takových možností.

surový kolagen

Jednoduše řečeno, většina problémů s klouby ve stáří je způsobena tím, že se ztrácí kloubní mazivo. To tvoří vrstvu, díky níž se obě kosti, které onen kloub spojuje, nesetkávají. Během života jej však ubývá, zvláště pokud onen kloub hodně používáme. Nakonec to dojde tak daleko, že se obě kosti při pohybu dotýkají a odírají se jedna o druhou, což působí bolest.

Jelikož ono mazivo je tvořeno především právě kolagenem, je logické, že se jej pokusíme nějakým způsobem doplnit. To ovšem není ani zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Celá věc totiž nefunguje tak, že si vezmeme přípravek s obsahem kolagenu a ten se nám usadí v kloubním pouzdře. Pravdou totiž je, že tímto způsobem nelze obnovit kloubní mazivo. Jak je jednou pryč, není možné jej nahradit.

přípravky s obsahem kolagenu

Znamená to tedy, že tyto přípravky jsou jen vyhazování peněz? Ne tak docela, jen je potřeba používat je s rozumem. Ačkoliv totiž nepomohou vrátit kloubům jejich pružnost, rozhodně mohou zpomalit jejich opotřebování. Díky tomu se může nástup artrózy oddálit i o několik let.

Je tedy jasné, že je dobré brát je jako preventivní opatření, nikoliv jako léčebnou kůru, jak je často prezentováno. Navíc záleží také na tom, jakou zátěž daný člověk má. Pokud jde o někoho, kdo m sedavé zaměstnání a příliš nesportuje, pak jej příliš nepotřebuje. Na druhou stranu pro sportovce či člověka, který vykonává fyzicky náročnou práci, mohou být tyto přípravky ve stáří skutečným darem z nebe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup