Oddlužení, máte na něj nárok?

Oddlužení neboli insolvence je způsob, jak se dostat z dluhové pasti a moci se znovu nadechnout. V naší republice na něj narazíme spíše pod názvem Insolvence, popřípadě insolvenční řízení, což je vlastně druh soudního řízení, které má za cíl vypořádat dluhy tak, aby bylo uspokojeno co nejvíce věřitelů a dlužník měl možnost se z dluhové pasti dostat. Insolvence má své podmínky a pravidla. Jaká to jsou?
thajské mince
Pro vyhlášení osobního bankrotu musíte splňovat podmínky, které je nutné splnit všechny. Tyto podmínky jsou závazné. Dlužník musí mít závazky minimálně 30 dní po splatnosti, musí mít minimálně dva věřitele, musí být schopen zaplatit 30% dluhů za 5 let a v rejstříku trestů nesmí mít záznam o hospodářské a majetkové kriminalitě za posledních pět let. Po splnění všech podmínek můžete podat návrh na oddlužení. Rozhodnutí soudu může být kladné i záporné. V případě, že soud shledá, že může dojít k oddlužení, pak můžete zažádat o prominutí zbylé části dluhu. Pokud vám soud nevyhoví a insolvence bude zamítnuta, pak máte možnost žádat opakovaně.
insolvence z kostiček
Samozřejmě nejjednodušší cestou je brát si pouze takové půjčky, na které stačíte a které budete schopni splácet, nedostanete se tak do problému s prodlením plateb. Stát se ale může všechno možné a život si nevybírá. Stačí přijít o práci, nebo mít vážnější nemoc a problém je na světě. Pokud si nevíte rady s tím, zda máte na oddlužení šanci, pak můžete oslovit odborníky, kteří vám pomohou a poradí vám co a kdy zařídit.
Pokud nemáte na oddlužení nárok z jakéhokoli důvodu a chcete i tak svůj problém řešit, pak jsou tu právě pro vás bezplatné finanční poradny, které spravují neziskové http://www.pardubice.cz/adresar-firem/instituce-urady/neziskove-organizace-a-nadace/ organizace. Nebojte se na ně obrátit, poradí vám jak co nejefektivněji vaši situaci zvládnout. Ať jste na tom jakkoli, nejhorší je lepit splátky dalšími půjčkami, to je jistá cesta do pekel.