Těžké a náročné nebo snadné a rychlé bude vaše hubnutí

Hubnutí, už při čtení toho slova se někomu stahuje žalude, jiný se zajídá svým neúspěchem. Když se řekne hubnutí, tak mnoho žen nebo i mužů s tím má za svůj život nějakou negativní zkušenost. Co takhle vyzkoušet něco, co opravdu funguje? Jistě budete namítat, že takto se prezentovaly všechny diety, které jste doposud zkoušeli, ale to už je na každém, zdali to ještě zkusí nebo může zůstat tak, jak je, čili nespokojený nebo dokonce ohrožující vysokou obezitou své vlastní zdraví.

A jak vlastně zjistíme, jestli jsme jenom v nadváze nebo už obézní? Ano, můžeme se podívat na své tělo v zrcadle a říct si, že už je to zřejmě trochu více kilo nadváhy, ale nikdy to nebude přesný odhad. Ten získáte jedině u doktora po provedení veškerých kontrol, když vám sdělí výsledky, ale předběžně na to můžete přijít i sami a to metodou výpočtu bmi neboli body mass indexu. Ten ukazuje, na základě vaší tělesné váhy, výšky postavy a podle vašeho data narození, jak jste na tom fyzicky v kondici. Výpočet bmi vám pomůže určit, kolik vlastně máte zhubnout.

žena, miska

Výsledkem je totiž nějaké číslo. Samo o sobě vám toho ještě moc neřekne, ale hned, jak se podíváte do tabulky, už budete vědět, do které kategorie spadáte. Tabulka začíná tím, že můžete být podvyživení, to by byla čísla do 18,5. Jakmile máte mezi 18,5 a 25 tak máte ideální váhu. Rozmezí 25 až 30 je nadváha. 30 až 40 znamená obezitu prvního stupně. Čísla nad 40 pak značí těžkou obezitu, kdy je potřeba situaci konzultovat s odborníkem.

A proč chtějí i vaše datum narození? To je jednoduché. Každý jistě pochopí, že lidské tělo dokáže potravu a tuky jinak zpracovávat ve dvaceti, jinak ve čtyřiceti a jinak v šedesáti. Tělo se s přibývajícím věkem mění i jeho potřeby, fyzické vlastnosti a také metabolické změny, proto je důležité, abyste uvedli i tento údaj.

vaření

Výpočet je vždy pouze orientační. Někteří muži, kteří uvedou, že mají váhu větší, mohou mít optimální váhu a to například kvůli tomu, že mají na těle více svalů, ale tabulka jim ukáže nadváhu. Proto berte i tyto výpočty s rezervou, ale jistě vám alespoň nějakou představu ukážou.

Shodit pár kilogramů můžete například s velice populární keto dietou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup