Hypotéka pro každého?

Hypotéka je v posledních několika letech velmi žádaným produktem, ale na druhou stranu i stále nedostupnějším. Ceny nemovitostí rostou astronomickou rychlostí, podmínky hypoték ze zpřísňují a splnit si sen o vlastním bydlení může být náročnější, než se zdá. V současnosti je n trhu přebytek likvidity a banky doslova bojují o každého nového klienta. Tomu uzpůsobují i svou nabídku úvěrových produktů, která je každým rokem pestřejší a zajímavější. Proti nim ale stojí složitá legislativa ČNB, která ukládá všem bankám povinnost každého žadatele dostatečně prověřit, zda je schopen úvěr vůbec splácet. Rozhodujícím faktorem je bonita klienta, kterou ovlivňuje výše měsíčních příjmů, věk žadatele, další závazky nebo záznamy v registrech dlužníků. Za zamítnutou žádostí tak nestojí neochota bank, ale složitá legislativa, které se musí bankovní i nebankovní subjekty podřídit.

nové bydlení

Jak tedy získat co možná nejvýhodnější hypotéku?

Jak už bylo výše zmíněno, hypotéka je v současnosti méně dostupná produkt, než tomu bylo v dobách minulých. Na hypotéku rozhodně nedosáhne každý, kdo vkročí s žádostí do banky. Je tomu spíše naopak. Co je tedy potřeba splňovat, aby vám banka žádost o hypoteční úvěr schválila?

sjednání hypotéky

  1. Věková hranice

V České republice je minimální věk, kdy je možné žádat o jakýkoliv úvěrový produkt, stanoven na 18 let. Horní věkovou hranici už zákon nijak blíže nespecifikuje, je vždy na stanovených podmínkách konkrétního subjektu. Jinak je tomu i u nebankovní hypotéky fahd.cz, kdy bývají podmínky mnohdy o poznání benevolentnější, než je tomu v bankovním sektoru.

  1. Pravidelný měsíční příjem

Pravidelný měsíční příjem je pro banku klíčový, neboť představuje jakousi schopnost žadatele dostát svým závazkům, které by případně vůči bance měl. V případě, kdy se žadatel zajímá o úvěr již v postproduktivním věku nebo naopak ještě v době studií, většinou odejde s nepořízenou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup